Ağrısız İmplant Tedavisi

Gelişen teknoloji ile ağrısız bir şekilde yapılabilen implant tedavisi ile ağzı içinde yer alan kırılmış, erimiş, çürümüş ve benzer sebepler ile fonksiyonunu yerine getiremeyen dişler için uygulanmaktadır. Uygulama sırasında lokal anestezi yapıldığı için tedavi sırasında da acı hissetmiyorsunuz.  

Ortalama 25 yıl ömrü olan implant tedavisinde kullanılan malzeme türüne ve markasına göre ömür boyu kullanılan modelleri de vardır. Ağız içi hijyene dikkat ettiğiniz durumda herhangi bir sorun yaşamadan ömür boyu kullanabileceğiniz bir tedavi yöntemidir.

Protezlerin hazırlanma durumuna göre 2 hafta sürebilen implant tedavisinde, basit bir protez hazırlanacak ise tedavi süreci 1 – 2 güne kadar düşebiliyor. Bu süreler için diş hekiminiz tarafından sizlere bu sürede kullanabileceğiniz protezler veriliyor.

Diş Kaplama Tedavisi

Kırılan ve küçük erimelere maruz kalan hastalar için uygulana porselen diş kaplama tedavisi ile kırıklar ve eriyen dişlere estetik bir görünüm kazandırılıyor ve dişin fonksiyonunu yerine getirmesi sağlanıyor. Basit bir tedavi yöntemi olduğu için ağrısız ve acısız olarak gerçekleştirilen porselen diş tedavisinin ortalama ömrü 10 yıldır. Şu linkten detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Porselen kullanılarak yapılan bu tedavi yönteminde çok sert bir malzeme olan porselen kullanıldığı için dişlerinizin kırılması, erimesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. 10 yıl boyunca kullanabileceğiniz porselen dişlerinize iyi baktığınızda kullanım ömürleri 15 yıla kadar uzayabilir.

Diş sağlığınıza önem veriyorsanız ve estetik görünmesini istiyorsanız porselen diş tedavisi ile dişlerinizin sağlıklı kalmasını sağlayabilir, estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir