Akıllı Tahtalarda İnternete Nasıl Bağlanılır?

Teknolojinin en çok kullanıldığı yerlerden birisi olan okullarda, öğrencilerin kolaylıkları yaşaması adına uygulanan akıllı tahtaların wifi ile bağlanması için fatih internet şifresi gerekmektedir. Bu şifrelere sahip olan kişiler, ağ adlarına ekleyecekleri veya otomatik olarak bulacakları F@tih ağ ismine bağlanarak, şifreleri girmeleri halinde internet erişimine ulaşacaklardır. Ancak bu yollarla girecekleri internet sayfalarının hepsini açmaları mümkün değildir.

MEB tarafından erişim engeli getirilen siteler dışında internet sayfalarına bağlanabilen bu şifre ile öğrencilerin eğitim ve öğretimde daha başarılı olmaları hedeflenmektedir. İnternetin yaygınlaştığı günümüzde, tüm aranan soruların yanıtlarını internet üzerinden kolayca olmalarını, tüm dokümanlara sahip olmalarını ve internetin avantajlarını yaşamalarını mümkün hale getiren bu şifreye sahip olmaları halinde pratik olarak çözüm üretebilmektedirler.

Klavyede Kullanılan İşaretler Nasıl Yapılır?

Aynı zamanda bilgisayar, tablet veya telefon aracılığıyla internete bağlanan veya yazı, sunum gibi hazırlıkları yapan kişilerin ihtiyaç duydukları bazı işaretler bulunmaktadır. Klavye üzerinden bazı tuşlara birlikte basarak elde edilen bu simgeler arasında tik işareti bulunmaktadır.

Ancak klavyedeki tuşlarla doğrudan kullanılmayan bu simgeye ulaşmak için öncelikle Word gibi Office programlarından Wingdings fontunu seçmek gerekmektedir. Hemen ardından ü harfine bastığınızda, başkaca bir işleme gerek duymadan doğrudan tik işaretiyle karşılaşabilirsiniz. Bu sembollerin yanı sıra birçok mobil uygulama hakkında bilgiyi de www.teknozum.com/mobil kategorisinden takip edebilirsiniz.

Office programlarında ve buna benzer programlarda kullanılan bu işareti daha fazla elde etmek için bir kez oluşturduktan sonra, CTRL+V kopyalama ve yapıştırma kombinasyonu ile çoğaltabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir