ÇAĞIMIZA IŞIK TUTAN ALİMLER

Tarih biliminin önemli eserlerinden ve düşüncesinden biri olan Tasavvuf, Ortaçağ’dan beri hüküm süren teorilerden biridir. Özellikle de çağdaş bir zamanda sevilen şairlerden biri olan SADİ ŞİRAZİ SÖZLERİ tam olarak da geçmişten günümüze kadar yapılmış olan değişiklikleri ele almıştır. Bu durum sayesinde ün salmış ve günümüzde hala tanınmaktadır.

Çağdaş bir toplumda bulunması gereken en büyük özellik sevgi ve şevkattir. Sevgisiz ve ilgisiz bir toplum sürekli düzensiz ve dağınık bir pozisyonda olur. Bu nedenle şiirlerinde sevgi, mesnevi ve saygıyı ele alan ABDÜL KADİR GEYLANİ SÖZLERİ ile eğitim ve bilimciler, ders verdikleri öğrencilerine hep bu şair üzerinden örnekler vermektedir. Kısaca gönüllere taht kurmuş ve unutulmaz şairlerden sadece bir tanesidir. Şiirlerinde genellikle İSMİ AZAM DUASI tesirini kullanarak okuyucularını sıkmamayı hedefler.

İyilik ve sadakati benimseyeceğimiz şairlerden biri olan ŞEMSİ TEBRİZİ SÖZLERİ bulunduğu tasavvuf kitabındaki gibi iyiliğe iyilikle karşılık vermek, ancak mert bir insanın sergileyeceği davranıştır. Genel olarak tarihi şairlerin sözlerinin bulunduğu www.dtarihi.com sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Hepinizi sitemize bekleriz.