Dualarda Neler İstenmeli?

Dua öylesine doğal bir ibadettir ki, dualarımızda herşeyi isteyebiliriz. Ama öncelikli olarak daime en önemli ve birinci derece ihtiyaçlara yönelmeliyiz. Bizler için nedir o önemli şeyler? Mutlu bir dünya hayatı mı? Ya da keyifle geçen bir ömür mü? Tabi ki hayır. Çünkü bu dünya hayatının bin senelik mutlu ve şaşalı hayatı, cennet hayatının bir saatine denk gelemez. Bunun yanında sadece cennet talebinde bulunarak ta yapılan dualar tam amaca hizmet etmiş olmayacaktır. Zira gözlerimizle ve kulaklarımızla algılayamayacağımız cennet hayatının  bin senesi, bir an Rabbimizin cemalini müşahede etmemize denk olamaz.

Tüm ibadetlerimizde olması gerektiği gibi, namazda okunan dualar veya tüm dualarımızda da  ilk ve tek amacımız; her şeyin üstünde ve her şeyden değerli olan Allah’ın rızasına ulaşmak olmalıdır.

Dualarınız tamamen içinizden geldiği gibi doğal olarak yapabileceğiniz gibi, www.dualar.net adresinde bulunan ve sizler için mealleri ile birlikte hazırlanmış değerli dualar ve surelerle de yapabilirisiniz. Belirttiğimiz gibi duada önemli olan samimiyet ve Allah rızasının amaç edilmesidir.