İyi Bir Şarkı Sözü Yazarı Olmak İçin Bilmeniz Gereken Her Şey

Dinlemek her zaman zevklidir ama şarkı sözleri nasıl yazılır birçok kişi düşünmez bile. Siz akıllara kazınan sözlerin yazarı olmak istiyorsanız bu yolda bazı ipuçlarına ihtiyacınız olabilir. Aslında şarkı sözü yazmak sanıldığı kadar da zor değildir. Trend şarkılardan olan manzara şarkısının sözlerini görmek için tıklayınız.

Şarkı Sözü Yazacaklar İçin Taktikler

Şarkınızın çok tekrarlı olmadığından emin olun, ancak aynı zamanda bir dizeyi tekrarlamaktan korkmayın. Asla bir şarkı için saçma bir fikirden vazgeçmeyin. En iyi şarkıların çoğu en tuhaf konular hakkındadır. Bilgisayarınızda düşüncelerinizi daha iyi organize etmenize yardımcı olacak yazılı bir not defteri ya da belki de bir dosya olması iyi bir şeydir.

Bir fikir bulursanız, unutmadan hemen önce bir yere yazdığınızdan emin olun. Her zaman yanınızda bir kalem ve kağıt bulundurun. Böylece daima hazırlıklı olursunuz.

Bir kelime yazın. Sonra, bunun için mümkün olduğunca çok eş anlamlı kelime bulun. İnternette eş anlamlı kelimeler sözlüğü araştırabilir ve sözlerin arkasına en azından bir anlam koymayı deneyebilirsiniz.

Unutmayın, bana da söyle şarkısı gibi bile şarkı yazmak için gerçek kurallar yoktur. Taktikler sadece birer rehberdir. Gerçek yaratıcılığın sınırı yoktur. Linki izleyip bu şarkıya ve sözlerine de ulaşabilirsiniz.

Bitmemiş bir şarkınız varsa kaydedin. Yarım kalmış işlerden bir fikir edinebilirsiniz.  Eğer bu tarzda bir sürü yazınız varsa, onları birleştirip bir şarkı yazabilirsiniz.

Nasıl hissettireceğini anlamak için şarkıyı yüksek sesle veya kafanızda söyleyin. Şarkınızı kimin duymasını istediğinizi düşünün. Onların duymasını istediğiniz şey tam olarak nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir