Konsolosluk İşlemlerinizi Riske Atmayın

Vize işlemleri, erasmus, vatandaşlık, oturma izni, evlilik gibi birçok konsolosluk işlemlerinden sorumlu olan Almanya Konsolosluğu ülkemizin belirli şehirlerinde bulunmaktadır. Vize ve diğer işlemler için başvuruları kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlayan konsoloslukların bazı şartları bulunmaktadır. Ankara’nın Çankaya bölgesinde bulunan Almanya Konsolosluğu Ankara merkezi, Ankara ve diğer hizmet bölgesinde bulunan illerden başvuruları kabul etmektedir. Bu bölgede yaşayan Türk vatandaşları ve Alman vatandaşları işlemlerini Ankara Konsolosluğu aracılığı ile yapmalıdır.

Aklınıza gelen her türlü konsolosluk işlemlerini İstanbul’dan yapmak için Almanya Konsolosluğu İstanbul merkezinden randevunuzu almanız gerekmektedir. Konsolosluğun profesyonel çalışanları tarafından yürütülen işlemler sayesinde Almanya’ya gitmeniz için gereken vizeyi alabiliyorsunuz. Hafta içi 07.00 – 16.00 saatleri arasında hizmet veren konsolosluğun istediği belgeleri hazırlamak zorundasınız.

İzmir’in Balçova bölgesinde bulunan Almanya Konsolosluğu İzmir, İzmir ve çevresinde yaşamını sürdüren vatandaşlara yardımcı olmaktadır. Vize işlemlerine başlamadan konsolosluğun istediği belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Eksiksiz belge hazırlamanız durumunda işlemleriniz kısa sürede halledilmektedir. Bu konuda işinizi riske atmamak için Vize Konsolosluğu sitemizden yardım alabilir ve tüm doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.