Poliüretan Sövelerin Sağladığı Faydalar

poliüretan dekorasyon

Bina dışı cephe malzemesi olarak kullanılan poliüretan söveler pencere kenarlarında, parapet silmesi, saçak silmesi ve kat silmesi yapımında kullanırlar.

Daha dekoraktif bir görünüm elde etmek isterseniz de poliüretan kartonpiyer sarmaşık desenli, damalı, takozlu ve farklı ve renkli çiçek desenli olanları tercih edilebilir.

Büyük ve yüksek binaların; bunlar ev, yazlık, ofis olabilir…kaplamalarında özellikle estetiği yansıtması için taş poliüretan söveler kullanılır. Şunu da unutmamak gerekir ki taş malzeme ile kaplı olan dış yüzey sıcak ve soğuk hava dengelenmesini sağlayacaktır. Poliüretan söve ile kaplı yapıda bu daha da çok hissedilecektir.

Estetik görünümün tek başına yeterli olmadığını düşünenler içinde şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; olduğu yerler dıştan gelen kötü hava şartlarını engelledikleri için duvarlarda nemlenme ve bu nemlenmeye bağlı bakteri oluşumuna fırsat vermemektedir.

Bu anlamda antibakteriyel olan zararlı dış mikropları savuran duvar çıtası gibi bir özelliği de vardır.

Özellikle kadınlar için günlük hayatta büyük bir kolaylık olacak bir özelliğide kolay bir şekilde temizlenebilen bir yapısı olmasıdır. Sert yapısıyla ve aşınım oranının daha da az olmasıyla dış cephelerin yüzeylerinde kullanılmakla beraber özellikle sağlam bir bina temelinde ya da binaların çatılarında kullanılırlar. Bina çatılarında ve duvarlarında dış cephesinde sadece ısı yalıtım malzemesi olarak değil ses yalıtımı sağlaması içinde bina duvarlarında kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir