Sıfır Atık Stratejisini İş Yerlerinde Uygulama

sıfır atık kutusu moedelleri

Geri dönüşümün ötesine geçmek, sıfır atık kutusu konusunu oluşturur. Her ne kadar geri dönüşüm yolculukta ilk adım olsa da, sıfır atık elde etmek bunun çok ötesine geçer ve daha büyük resme odaklanarak, işletmelerin etkileyici faydalar elde etmesini sağlar.

Sıfır atık hedefi, sadece çöp kutunuzu ortadan kaldırmak değil, aynı zamanda geri dönüşüm ve kompost kutularınızı ortadan kaldırmaktır. Bu yüksek bir amaç gibi görünebilir, ancak azaltmak, yeniden kullanmak ve daha verimli olmak için zihniyetinizi değiştirdiğinizde ve çöp, geri dönüşüm ve kompost kutularındaki her şeyi değerli bir ürün olarak gördüğünüzde, bu hedefe ulaşılabilir.

Başlamanıza Yardımcı Olacak Bazı Stratejiler

Sıfır atık denetimi ve analizi yapın: Yalnızca tesisinizin çöp kutusuyla değil, geri dönüştürülebilir maddelerinizle ilgili bir denetim / analiz yapın. Birçok atık nakliyecisi ve servis sağlayıcısı size bu konuda yardımcı olacaktır, ancak çalışanlarınızın ilgisini çekmek de önemlidir.

Çöp sıkıştırıcınıza veya çöp tenekelerinize bakarak başlayabilirsiniz, ancak çalışanlarınızın çalışma alanlarındaki kendi kutularını analiz etmeleri sizi daha da ileri götürür.

Çöplerinizi bilin: Pek çok şirket bu süreci anlamak için çöplerinin derinliklerine dalar. Çoğu zaman, çalışanlarının tüm atıklarını tanımlamasını ve profilini çıkarmasını sağlayarak başlarlar. Bunu yapmanın kolay bir yolu, çöp kutusuna gitmek yerine, satın alma anlaşmalarınıza ve alım günlüğünüze bakmaktır.

Ardından gelen her materyali tanımlayabilir ve neyin azaltılabileceğini, yeniden kullanılabileceğini veya geri dönüştürülebileceğini vurgulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir