Yeni Avlanacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

kaliteli olta takımı ile av hobisi

Avlanma macerasına ilk kez atılacaksanız olta takımı gibi basit ama işlevsel bir av malzemesi satın alarak başlayabilirsiniz. Ancak avcılıkta tek önemli şeyin malzeme olmadığını da unutmamalısınız. Hem bir hobi hem de profesyonel bir uğraş olan avcılıkta dikkat edilmesi gereken daha pek çok nokta bulunmaktadır. Olta setleri için burayı inceleyiniz.

Küçük Hayvanlarla Avlanmaya Başlayın

Küçük hayvanları avlayarak başlayın ve yavaşça daha büyük hayvanlara geçiş yapın. Geyik gibi büyük bir hayvanı avlamak için havalı tüfek kullanmak ve reflekslerini kontrol etmek zordur. Kanatlı hayvanlar veya sincap gibi daha küçük ve kolay bir hayvanla avlanmaya başlayın ve pratik kazanıp rahatladığınızda daha büyük hayvanlara geçin.

Avlanmaya ilk başladığınızda sabırlı olun. Av bulamadığınız günleriniz olacak ya da bütün bir av macerasından eliniz boş dönmenin mümkün olduğunu da göreceksiniz. Bu her yaştan ve seviyedeki avcıların başına gelebilir. Önemli olan kendinizi geliştirirken pratik yapmak ve eğlenmektir. Ayrıca her türlü avcılık ve av malzemeleri hakkında onlineavmalzemeleri.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sezonları Takip Edin

Daha fazla hayvan yakalama şansı istiyorsanız, bol sezon boyunca avlanın. Farklı hayvan türlerinin, onlarla karşılaşmanızın daha muhtemel olduğu farklı mevsimleri vardır. Avlamak istediğiniz hayvan için resmi av mevsiminin ne zaman olduğu ve o hayvanın en bol olduğu zamanları öğrenmek için internette bir araştırma yapabilirsiniz.

Yüksek sezonda avlanmanın diğer avcıların da daha fazla bulunacağı anlamına geleceğini unutmayın. Daha az kalabalık ve daha yavaş bir avlanma deneyimi istiyorsanız, düşük sezonda avlanmayı tercih edebilirsiniz. Böylece diğer avcılarla rekabet ediyormuş gibi hissetmezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir